EMİC 200

Fiyatı
  6.500,00 KDV Dahil
Kazancınız %  8  I  520,00 
Ürün Taksitli Fiyatı
  7.020,00 
KDV Dahil
Teslimat Bilgileri :1-4 gün
Stok Durumu: Stoklarda Var
  İstek Listeme Ekle
 Yorum ve Önerileriniz

Açıklama


EMIC-200 KULLANIM KILAVUZU

Ürün: EMIC-200

Versiyon:3

NOT: Bu kılavuz sadece yukarıda belirtilen ürün ve versiyon için geçerlidir.

Tanım:

EMIC-200 Pals İndüksiyon Sisteminde çalışan bir metal dedektörüdür. 128x64 piksel ekranında sinyal seviyelerini, metal cinsi ile ilgili bilgileri kullanıcıya sunar. Tüm ayarları sadece tek bir tuş ile yapılır. Kullanımı son derece kolaydır. Aç-Yürü özelliğine sahiptir. Gelişmiş bir metal ayrımı algoritması kullanmaktadır. Eş zamanlı olarak “Reflection 3D” yazılımına Bluetooth üzerinden görüntü aktarımı yapabilmektedir.

Rotary Kontrol ile kullanım:

EMIC-200 rotary kontrol ile kontrol edilmektedir. Bu düğmeye cihaz kapalı iken kısa bir süre basarsanız cihaz açılır, basılı tutarsanız cihaz kapanır. Sağa sola çevirerek cihazın ayarlarını yapabilirsiniz. Otomatik olarak “Sıfırlama” aktif olarak seçilir. Sola çevrildiğinde eşik ayarı yapılır. Ekranda T: ile gösterilen Eşik, S: ile gösterilen sinyal seviyesidir. S>T olduğu durumlarda cihaz sesli olarak ikaz vermektedir. Menü üzerine gelip SET’e basılırsa menüye girilir. Menüde iken SET’e basılı tutulursa menüden çıkılır.

Ana Ekrandaki Veriler:

“B:” ile gösterilen değer pil voltajıdır. Cihaz 12V akü ile çalışmaktadır ve bu akülerin tükenme gerilimi 11.5V’dur. Eğer bu voltajın altına düşerse cihaz otomatik olarak kapanacaktır.

“T:” Eşik değeridir. Cihazın sesli ikaz vermesi için “S” ile gösterilen sinyal seviyesi bu değeri aşmalıdır. Ana ekranda iken rotary TRSHOLD üzerine getirelek “SET”e basılır ve sağa ya da sola çevrilerek eşik ayarlanır tekrar “SET”e basılarak eşik ayarında çıkılır.

“S:” metalden alınan sinyal seviyesidir. Bu seviye “T” ile gösterilen eşik seviyesini aştığında cihaz ikaz vermeye başlayacaktır.

Ana ekranda bir metal obje algılanmadığı sürece solda “LOW S.” Yazmaktadır. Metal ayrımı gerçekleşebilmesi için metalden alınan sinyal biraz kuvvetli olmalıdır. Kuvvetli olmadığı sürece sol tarafta LOW S. (Low Signal) uyası görünecektir. Kuvvetli bir sinyal alındığında eğer sistem iyi kalibre edilmişse FERRO ya da N.FERRO şeklinde metalin demirli ya da demirsiz olduğunu kullanıcıya belitecektir. Kuvvetli bir sinyal alındığında cihazı tekrar metalden uzaklaştırın, sistmein sıfırlanmış olduğuna emin olduktan sonra tekrar arama başlığını yavaş yavaş sinyal alınan yere yaklaştırın. İşlemi emin olmak için birkaç kez tekrarlayın.

Sayısal Metal Ayrımı:

EMIC-200 sayısal olarak metalleri birbirinden ayırmaktadır. Pals indüksiyon sistemlerde metal ayrımı her ne kadar sıkıntılı da olsa EMIC-200 gelişmiş ayrım algoritması sayesinde iyi sayılabilecek bir doğrulukta metal ayrımı işlemini gerçekleştirebilir. Demir içerilkli metaller için Negatif(-) değerli metal içeren objeler için de pozitif (+) değerli sayılar gösterir. Şu bilinmelidir ki yanılma payı her zaman vardır. Asıl ayrım cihaz ile değil kullanıcı tecrübesi ve yorumuyla yapılmalıdır. EMIC-200, metaldan alınan bilgileri olabildiğince en doğru şekilde yorumlayarak kullanıcıya iletmeye çalışır.

EMIC-200 Ayarları:

* AUDIO:

EMIC-200 5 çeşit sese sahiptir. Bu sesler sinyal seviyesine bağlı olarak değişem ton, değişen volüm, hem ton hem volüm ve metal cinsine göre değişen ton olarak ayarlanabilir.

* BALANCE:

Topraktan alınan sinyal değerlerinin işlenmemiş ham sonuçlarıdır. Araştırma başlığının kalitesi ile ilgili bilgi verir. Değerler 300-700 arasında olmalıdır.

* SENSITIVITY:

Hassasiyet ayarıdır. Tavsiye edilen değeri 5’dir. Şehir ortamında elektriksel gürültü probleminden dolayı bu değer düşürülebilir. Şehirden uzak arazilerde ise bu değer arttırılabilir.

* GROUND:

Toprak dengesi ayarıdır. Ciddi bir problem yaşanmadıkça bu değer 0’da tutulmalıdır. Toprak etkisinin yoğun olduğu bölgelerde başlık yukarı aşağı hareket ettirerek sesde bir değişim olmayıncaya kadar bu değer arttırılır.

* VOLUME:

Ses seviyesi ayarıdır.

* BACKLIGHT:

Ekran ışık ayarıdır. İki kademe şeklinde ekran ışığı ayarlanabilir.

3D veri aktarımı:

Sistemin Reflection 3D yazılımına bağlı olması gerekmektedir. Bu durumda ekranın sağ üst tarafında “B” sismgesi görünür. Bu durumda iken sistem bilgisayara her bir sampling butonuna basıldığında canlı olarak veri gönderir.

. LİVE SCAN MODE :

Emic 200 Tablet pc ye bağlı olduğunda joistiğe uzun süre basılı tutulduğunda uyarısesi geldikten sonra live scan çekim yapmaya başlar yani canlı çekim moduna geçer ve anlık olarak değerler vermeye başlar metal ayrımını da buradan yapabiliriz.

ULTRASONİK CEKİM: 

Emic 200 Tablet pc ye bağlı olduğunda joistiğe uzun süre basılı tutulduğunda uyarısesi geldikten sonra live scan çekim yapmaya başlar yani canlı çekim moduna geçer ve anlık olarak değerler vermeye başlar CİHAZ hem sesli hem görüntülü aramayı 2sini bi anda yapar bu cekimde metalleri kacırma şansı yoktur metal ayrımını da buradan yapabiliriz

Teknik Özellikler:

Güç tüketimi: 310mA

Pals Gücü: 30W
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar (KDV Dahil)
2
3.790,80 
7.581,60 
Anlaşmalı Bankalar YAPI KREDİ/VAKIFBANK/ALBARAKA. Taksit Oranlarına +6 Taksit Banka Kampanyası vardır.(100 TL Üzeri)

Yorumlar

Yeni Ürünler
RESTPRO RESİSİVİTE
15.000,00

 

PROTON ELİC
26.000,00

 

EMİC 200
6.500,00

 

OKM - ROVER C 4
40.400,00

 

OKM - EXP 6000 Professional Plus
290.280,00